קבלת אזרחות בישראל – דרכים נפוצות להסדרת מעמד ואזרחות בישראל

הסדרת אזרחות בישראל – ישנם מספר דרכים לקבלת אזרחות ישראלית :

חוק השבות, נישואין לתושב קבע ישראלי, אזרחות ישראלית מכוח ניהול חיים משותפים עם אזרח/תושב קבע ישראלי ובאמצעות גיור אם אתם נמצאים בתהליך או עונים על אחד הקריטריונים יש באפשרותכם להשיג ולקבל אזרחות ישראלית בהמשך הרחבה חלקית לכל אחת מהאפשרויות הנפוצות.
הסדרת אזרחות בישראל - קבלת אזרחות ישראלית

הסדרת אזרחות בישראל לתושב זר הסדרת מעמד וקבלת אזרחות

1. קבלת מעמד מכוח קשר ליהדות (חוק השבות)
אם יש לכם קשר כלשהו ליהדות (אחד מההורים, סבים או סבתות) אותו הינכם יכולים לאשר באמצעות מסמכים רשמיים של מדינת מוצאכם, אזי הינכם זכאים לעלות במסגרת חוק השבות כ"עולה חדש".

2. קבלת מעמד מכוח נישואין לאזרח/תושב קבע ישראלי
אם אתם אזרחים זרים ונישאתם לאדם שהינו בעל תושבות ו/או אזרחות ישראלית, אז הינכם זכאים לקבלת מעמד במדינה יחד עם ילדיכם הקטינים מנישואין קודמים. יש להבהיר, כי מעמד זה ניתן בצורה הדרגתית במהלך 5 שנים, אך מייד עם הגשת הבקשה למשרד הפנים תוכלו לקבל מעמד ואשרת עבודה, וביטוח בריאות.

3. קבלת מעמד מכוח ניהול חיים משותפים עם אזרח/תושב קבע ישראלי
אם הינכם שוהים במדינה, ומנהלים משק בית משותף עם אזרח או תושב קבע ישראלי, חולקים מיטה, ולמעשה מהווים בעל/ רעיה לבן זוגכם מבלי שנישאתם באופן רשמי, אזי הינכם רשאים לקבל מעמד במדינה. יש להבהיר שמדובר במעמד אשר משתדרג ככל שהשנים חולפות.

4. קבלת מעמד במדינה באמצעות גיור
גיור בישראל: אזרח ישראלי השייך לדת שאינה יהודית רשאי לעבור גיור בישראל, הגיור לצורך רישום במשרד הפנים כיהודי יכול להיות של הזרמים, הרפורמי, קונסרבטיבי והאורתודוקסי.שוהים בלתי חוקיים ובעלי אשרות עבודה לא יוכלו להתגייר בישראל.
תושבי קבע (בעלי אשרת שהיה א'5), תיירים וכן בעלי אשרת שהייה אחרת כלשהי שאינם עובדים זרים יוכלו לפנות יוכל לפנות בבקשה לועדת חריגים.
גיור בחו"ל: אזרחים זרים ואזרחים ישראליים כאחד יכולים לקבל עליהם את היהדות בקהילות יהודיות רשמיות השייכות לזרמים, הרפורמי, קונסרבטיבי והאורתודוקסי.

מעוניינים בהסדרת מעמד לקבלת אזרחות בישראל צרו קשר:
עורך דין מיקי חובל 054-6845988

צרו קשר